O mnie

Jestem Emilia Teofila Nowak i prowadzę Fabrykę dygresji, jedyny w Polsce blog, który udowadnia, że życie to literatura. 

Od zawsze lubiłam czytać i pisać.

Studiowałam filologię polską, by poznać teorię rynku wydawniczego, tajniki wydawania książek oraz podszlifować warsztat pisarski.

Następnie przez prawie 3,5 roku pracowałam w wydawnictwie. To ja byłam sędziną, która decydowała, który tekst nadaje się do wydania, a za który autor powinien odsiedzieć kilka lat w areszcie. Ustalałam harmonogram wydawniczy i pilnowałam realizacji każdej czynności, jaka potrzebna była do tego, by książka trafiła do księgarń. Jeździłam na targi książki, opiekowałam się autorami, kontaktowałam z mediami i blogerami, prowadziłam spotkania literackie i walczyłam na froncie social media.

W 2015 roku ukazała się moja debiutancka powieść, Piromani, a nieco później, w kwartalniku literackim „Fabularie”, opowiadanie O trzech wykastrowanych kotach.

Obecnie jestem pisarzem-freelancerem.

Tworzę kolejne teksty oraz działam jako agent literacki. Pomagam autorom w promocji ich książek, kontaktuję się w ich imieniu z wydawcami, negocjuję jak najkorzystniejsze warunki publikacji, pomagam w budowaniu ich marki osobistej i kopię ich w zadki, by pisali kolejne teksty. Prowadzę również warsztaty literackie z pisania i wydawania książek w grupach oraz konsultacje indywidualne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, jestem tu właśnie dla Ciebie.

O mnie prywatnie

Zodiakalny byk, panna z rudą mokrą głową, według niektórych polska Lena Dunham albo Żulczyk w spódnicy. Self-made woman z zamiłowaniem do koloru czerwonego, Florence + The Machine, francuskich komedii romantycznych oraz wędrówek z plecakiem po polskich górach.

Najczęściej można się ze mną spotkać w Poznaniu, gdzie próbuję zmienić swoje mieszkanie w miejską dżunglę albo popijam piwko nad Wartą i śpiewam piosenki z filmów Disneya.  

Wierzę w duchy i w Johna Irvinga. 

Nade wszystko hołubię pierogi. Mogę być trochę uzależniona od Instagramu. Uważam, że marzenia są od ich spełniania, a nie snucia. 

Wiecznie staram się zrzucić kilka kilogramów, chyba że akurat opycham się pizzą. Piszę pamiętnik i mam jedną nogę krótszą. Moje ulubione powiedzenie brzmi: jeśli spadać, to z wysokiego konia

O blogu

Fabryka dygresji powstała w 2012 roku. Początkowo spisywałam swoje refleksje na temat otaczającej mnie rzeczywistości. Później zajęłam się recenzowaniem książek i innych tekstów kultury. Aktualnie tworzę treści dotyczące rozwoju w sferze pisarskiej, odkrywam tajniki debiutu literackiego i współpracy z wydawnictwami, poruszam wątki dotyczące mojego prywatnego życia i dalej piszę o książkach. 

Jeśli tak jak ja kochasz literaturę i wychodzisz z założenia, że w życiu nie musi być pięknie, ale musi być ciekawie, jestem pewna, że znalazłeś się w miejscu, w którym się dobrze poczujesz. 

Niektóre treści na blogu są sponsorowane. Zawsze to zaznaczam. Nie poleciłabym wszak moim Czytelnikom nic, do czego sama nie byłabym w stu procentach przekonana. 

Kontakt

Masz do mnie sprawę? Mogę Ci w czymś pomóć? Albo chcesz mi coś zaproponować? Jestem jak najbardziej za. Sprawdź zakładkę WSPÓŁPRACA, by wiedzieć, czego się po mnie spodziewać (mniej więcej) albo już teraz napisz na fabrykadygresji@gmail.com 

Zapraszam też do obserwowania mnie na mediach społecznościowych, przez które także możesz się ze mną skontaktować.

Sprawdź, co się dzieje na: