Oto książka, której jeszcze nie było na polskim rynku. 100 osób. 10 pytań. I jedno ekstra.

Konwencją przypomina nieco złote myśli; pytania, które spisywało się w zeszycie i dawało znajomym, by odpowiedzieli wedle swojego uznania. Ale to dużo, dużo więcej niż zbiór wywiadów. To projekt z rodzaju human being.

Emi Jakk wzięła na spytki Ludzi, którym coś zawdzięcza. Czasami napis i grafikę na murze, przyjemny dźwięk muzyki, aromatyczną kawę, a czasami… życie. W projekcie odpowiedzieli przedstawiciele najróżniejszych grup zawodowych i społecznych, będący w różnym wieku. M. in. chirurg naczyniowy, ksiądz, pilot, śpiewaczka operowa, dziennikarz, inżynier, reżyser, projektant, pani domu i bizneswoman. Są znani z telewizji czy mediów albo z pobliskiego sąsiedztwa. Wszyscy bez wyjątku wyjątkowi.

Choć autorka i pomysłodawczyni przedstawiła portrety 100 osób w dziesięciu skrawkach, cały zbiór stanowi komplementarny obraz człowieka żyjącego u progu trzeciego dziesięciolecia XXI wieku.

Ilustracje do książki wykonał Noriaki. Poznaniak, streetartowiec, nie ujawnia imienia i nie pokazuje twarzy. Twórca słynnego już na całym świecie Watchera (Pana Peryskopa), okrzyknięty Człowiekiem Kultury roku 2018 w plebiscycie IKS-a i Kulturapoznan.pl.

Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez ze sztuką uliczną Szpagart. Jego prace pojawiają się na ulicach Poznania i wielu miast na świecie, m.in. Londynu, Berlina, Barcelony czy Tokio.

Przejdź na stronę projektu: 10do100.fabrykadygresji.pl 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

22 marca 2019

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *