jestem Emilia
uczę pisania
Moje doświadczenie jako prowadzącej warsztaty
Od 2014 roku działam aktywnie w branży wydawniczej. Jako redaktorka prowadząca w wydawnictwie dokonywałam selekcji tekstów do publikacji, byłam pomysłodawczynią nowych projektów literackich oraz koordynowałam proces wydania książek.
Od 2018 roku działam na własny rachunek. Recenzuję i redaguję teksty (podróżnicze, reportażowe, obyczajowe, akcji, romanse i literaturę dziecięcą). W moich warsztatach pisarskich, stacjonarnych i on-line, udział wzięły już setki osób, a część z nich teraz publikuje swoje książki w uznanych wydawnictwach. Udzielam także konsultacji wydawniczych i występuję jako prelegentka podczas wydarzeń z branży księgarskiej i wydawniczej.
Oprócz mojego 10-letniego doświadczenia w branży, jestem certyfikowaną mentorką, dzięki czemu skuteczniej potrafię poprowadzić początkujących twórców ku spełnieniu ich pisarskich celów.
Sama również jestem autorką tekstów. Do tej pory ukazały się 2 moje opowiadania (proza współczesna oraz opowieść historyczna) oraz 3 powieści – Piromani, Hotel Aurora i Grand Hotel Granit. Publikuję teksty w czasopismach z zakresu marketingu, bo i z marketingiem jestem związana zawodowo.
Dlatego cechuje mnie spojrzenie trójokiej wrony: z perspektywy twórcy, wydawcy i marketingowca. To unikalne połączenie, które pozwala mi na widzenie całokształtu i strategiczne, a co najważniejsze: skuteczne doradzenie artystom.
O swoich wrażeniach z warsztatów pisarskich na gorąco opowiadają kursantki:
O swoich wrażeniach z warsztatów pisarskich na gorąco opowiadają kursantki:
czy na pewno potrzebujesz moich warsztatów pisarskich?
Pytam, bo nie lubię marnotrawienia pieniędzy. Sama wolę inwestować z głową w rzeczy, które przyniosą mi największą korzyść (tak, sama również w dalszym ciągu uczestniczę w warsztatach pisarskich i nieustannie się rozwijam).
Dlatego przeczytaj poniższe stwierdzenia i sprawdź proszę, czy któreś z nich Cię dotyczą. Jeśli żadne nie jest o Tobie, nie trać czasu. Znajdź inną nauczycielkę, która rozwiąże Twoje pisarskie bolączki.
1. Nie mogę zabrać się do skończenia książki. Mam dużo świetnych pomysłów, ale czasem coś mnie blokuje i nie mogę ruszyć. Praca się wlecze, a końca nie widać.
2. Mam już napisaną książkę, ale nie mogę znaleźć wydawcy, zgłaszają się do mnie tylko ci z sektora vanity press (wydawnictwa usługowe). A ja chcę, żeby ktoś we mnie zainwestował! Najlepiej jakieś duże dobre wydawnictwo, które zrobi mi marketing.
3. Intryguje mnie self-publishing, ale boję się, że nie podołam z promocją i sprzedażą.
4. Mam za sobą wydanie książki w systemie vanity-press. To nie była super przygoda, więcej rozczarowania niż korzyści. Chcę podejść teraz do tematu inaczej, by wreszcie moje nazwisko stało się rozpoznawalne w świecie literackim.
5. Chcę pisać lepiej, bo wiem, że nauki i ćwiczeń literackich nigdy za wiele, a tylko świetny tekst może podbić serca odbiorców.
6. Moim marzeniem jest napisać taką książkę, której czytelnik nie będzie w stanie odłożyć choćby na chwilę, zapewni mu rozrywkę, sporo emocji oraz skłoni do myślenia.
7. Dużo przeżył_m, chcę opowiedzieć swoją historię, ale nie wiem, w jaki sposób. Brakuje mi wiedzy o tworzeniu fabuły, solidnym tworzeniu psychiki bohatera oraz przygotowywaniu ciekawych opisów. Czuję, że bez tego niewiele osób będzie chciało przeczytać moją książkę.
8. Mam na swoim koncie kilka niszowych publikacji, ale wciąż nie jest to dla mnie zadowalające. Chcę poprawić swój literacki warsztat i dowiedzieć się czegoś, co pomoże mi spopularyzować moją twórczość, gdyż moja twórczość na to zasługuje.
9. Nie wiem, czy dobrze piszę, ale chcę zrobić wszystko, co mogę, by pisać dobrze. Zastanawiam się, czy moje pomysły mają sens i jak wypadam na tle innych piszących. Podejrzewam, że mam talent, pragnę to teraz zweryfikować.
10. Nie mam z kim porozmawiać o pisaniu – większość mojego otoczenia nie ma takiej pasji. Miło byłoby pogawędzić o tym w zaufanym gronie i wymienić się doświadczeniami. Wydaje mi się, że warsztaty literackie to dobre miejsce, by nawiązać wartościowe znajomości.
11. Nie mam wykształcenia filologicznego, ale marzę o napisaniu książki. Chcę dobrze poznać podstawy teorii, ale zależy mi też na praktycznych umiejętnościach, by w przyszłości uzyskać dobre oceny od czytelników.
12. Chcę poznać kulisy świata pisarskiego i dowiedzieć się, czy naprawdę tak trudno jest zadebiutować, jakie są realne koszty wydania książki, i czy trzeba mieć znajomości, żeby osiągnąć sukces. Potrzebuję działających porad również o wydaniu i marketingu dla autorów.
O swoich wrażeniach z warsztatów pisarskich na gorąco opowiadają kursantki:
Warsztaty Pisarskie Online
W moim literackim rozwoju warsztaty pisarskie odgrywają bardzo dużą rolę.
Wydanie mojej debiutanckiej książki, Piromanów, wcale nie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jestem dobrą pisarką. Nic dziwnego, ciężko w to uwierzyć, gdy na koncie tylko jedno literackie osiągnięcie, w dodatku wydane w niewielkim nakładzie, czytane głównie przez znajomych…
Pewnego razu zadzwoniła do mnie mama. Sama nie do końca przekonana, że moje pisanie może być poważną sprawą, powiedziała, że w naszej lokalnej gazecie zawisło ogłoszenie. Trzeba było napisać opowiadanie historyczne, a w nagrodę otrzymywało się udział w warsztatach literackich, które mają trwać cały weekend…
Napisałam.
Wysłałam.
I dostałam się.
Moje opowiadanie znalazło się w antologii Powstanie ’18. Wśród innych laureatów znalazła się m.in. Dorota Kotas, a naszymi nauczycielami byli Sylwia Chutnik, Piotr Bojarski i Przemek Semczuk. W trakcie warsztatów literackich naprawdę przekonałam się, że moje pisanie jest na bardzo dobrym poziomie. Nauczyłam się jeszcze lepiej redagować własne teksty oraz celniej formułować myśli. W dodatku poznałam mnóstwo fantastycznych twórczych osób, które wciąż wspierają mnie w literackim rozwoju.
Dlatego właśnie kocham warsztaty pisarskie, sama je organizuję i prowadzę, a to, że moi uczniowie odnoszą kolejne sukcesy w świecie literackim, jest dla mnie największym wyróżnieniem. To wspaniała, a jednocześnie pożyteczna przygoda. Nic nie podnosi tak szybko kompetencji jak udział w grupowych warsztatach pisarskich!
Zapraszam!
Kiedy następne warsztaty literackie on-line? Sprawdź terminy!
Wiosenne warsztaty literackie on-line
Marzec i kwiecień 2023 – ZAKOŃCZONE
Wakacyjne warsztaty literackie on-line
Lipiec i sierpień 2024
Jesienne warsztaty literackie on-line
Październik i listopad 2024
Zimowe warsztaty literackie on-line
Styczeń i luty 2025
Co Cię czeka na warsztatach pisarskich z Emilią?
- Rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, co przyda Ci się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Bo literatura to więcej niż życie.
- Wuchta inspiracji i motywacji do pisania, tej!
- Nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę. Na moich zajęciach naprawdę się pisze.
- Dzięki metodzie odczytów nabierzesz odwagi do prezentowania swojej twórczości przed szerszym audytorium.
- Otrzymasz szczery feedback od grupy i prowadzącej.
- Wiedzę z zakresu psychologii, dzięki której nie tylko Twoja postać zyska więcej głębi, ale przede wszystkim stanie się ciekawsza dla czytelnika. (A może Ty razem z nią).
- Połączenie nauki z zabawą, bo moje warsztaty to mix ciężkiej pracy i imprezy. Ćwiczymy indywidualnie, w grupach i w parach, a dobry humor gwarantowany!
- Rozeznanie w teorii dzieła literackiego (zajęcia są opracowane na podstawie artykułów badaczy literatury oraz językoznawców).
- Poszerzenie kręgu znajomości. Poznasz twórczych ludzi z różnych zakątków (kraju, a nawet świata, gdyż na moje warsztaty zapisują się osoby z USA, Francji, Norwegii, Islandii, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a nawet Nowej Zelandii), z którymi połączy Cię pasja!
Program warsztatów pisarskich
- Blokady? To nie u nas! Przygotowanie do efektywnego pisania. Wchodzenie w stan przepływu. Sztuka planowania oraz ekspozycja na inspirację.
- Dlaczego Kurt Vonnegut się nie obronił? Czyli o kształtach opowieści. Tworzymy porywającą fabułę!
- Jak sprawić, by bohater był oryginalny, a jednocześnie taki, z którym utożsami się cała rzesza czytelników? Klucze do psychiki. Trochę Freuda, trochę Junga.
- Jak stworzyć magnetyczny opis postaci? Osobowość i literacka teoria lustrzana.
- Relacje między postaciami. Dialogi oraz najważniejsze: to, co niewypowiedziane. Niech zaiskrzy!
- Opisy pełne emocji. Jak usatysfakcjonować umysł, serce i… jelita czytelnika? Apetyczny przepis na porywające treści i wciągający storytelling.
- Twój własny pisarski głos. Poczuj prawdę o swoim pisaniu i znajdź to, co wyróżnia Twoją twórczość!
- Marketing twórcy. Jak budować markę osobistą pisarza w sieci i poza nią? Piszemy propozycję wydawniczą i negocjujemy umowę! Do wydania już tylko jeden krok. Strategie na to, co dalej.
Widzimy się:
zawsze o 18.30 w środy,
2, 9, 16, 23 października
i 6, 13, 20, 27 listopada.
Spotkania trwają 2 godziny!
Przygotuj się i zaopatrz w notes, długopis i kubek ulubionego napoju.
Do zobaczenia!
Zrób coś dobrego dla siebie i swojego twórczego rozwoju! Postaw kolejny krok na literackiej drodze i przyspiesz realizację swoich pisarskich marzeń!
Brak w magazynie
Magiczny przycisk
Stan zapełnienia kursu (edycja jesienna) na 23 sierpnia 2024:
Ile jeszcze zostało miejsc (na 10 możliwych)?
Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.
Opinie uczestników
Absolwenci
Żaneta Pawlik
Aktorka teatralna, powieściopisarka, zadebiutowała książką MOWY NIE MA! pod szyldem Zysk i S-ka
Polecam warsztaty kreatywnego pisania z Emilią, czyli Fabryką Dygresji. Profesjonalizm, energia i sporo wyzwań. Emilia pomaga szlifować warszt pisarski. To było osiem wartościowych spotkań i spora dawka wiedzy.
Monika Wojciechowska
Tłumaczka, powieściopisarka, zadebiutowała książką RODZEŃSTWO pod szyldem wydawnictwa SZELEST
Kurs Emilii nie był pierwszym, w którym wzięłam udział. Zaskoczyło mnie jej niestandardowe podejście do pisania, zwrócenie uwagi na kwestie, o których nikt wcześniej mi nie powiedział. To był idealny sposób na rozpędzenie się do pisania kolejnej książki. Z całego serca polecam.