Cześć, jestem Emilia

uczę pisania

Warsztaty Pisarskie Online Jesień 2021!

Co Cię czeka?

Chcesz pisać jeszcze lepiej? Poznać nowych ludzi, zajaranych pisaniem? Rozwinąć się w czasie pandemii i zyskać perspektywy na wydanie Twojej twórczości?

Wpadnij na jesienne warsztaty on-line!

8 spotkań po 2 godziny.

Co zyskujesz? 

Rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, co przyda Ci się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. (Bo literatura to życie)!

Wuchta inspiracji i motywacji do pisania, tej!

Nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę. Na moich zajęciach naprawdę się pisze! 

Wiedzę z zakresu psychologii, dzięki której nie tylko Twoja postać zyska więcej głębi, ale przede wszystkim stanie się ciekawsza dla czytelnika. (A może Ty razem z nią)! 

Połączenie nauki z zabawą, bo moje warsztaty to mix ciężkiej pracy i imprezy. Ćwiczymy indywidualnie, w grupach i w parach, a dobry humor gwarantowany!  

 

 

Magiczny przycisk

Widzimy się:

zawsze we wtorki od 18.00 do 20.00!

21, 28 września,

5, 12, 19, 26 października,

 2, 9 listopada.

Opłaty: jednorazowo 590 zł

lub w II ratach po 300 zł (łącznie 600 zł).

UWAGA! TYLKO 10 MIEJSC!

(A właściwie już tylko 9). 

Wpłata jest gwarancją zarezerwowania miejca.

Wykonaj przelew na konto mBank (tytułem: jesienne warsztaty – imię i nazwisko kursanta).

46 1140 2004 0000 3102 7776 3157

Prześlij potwierdzenie wpłaty na kontakt@fabrykadygresji.pl razem z próbką Twojej twórczości (np. 10 stron w Wordzie). Otrzymasz w ciągu 7 dni feedback

 

 

Program zajęć

  1. Zapoznanie. Refleksja nad indywidualnymi celami pisarskimi.Omówienie planu zajęć. Start historii, ale na opak, czyli jak zacząć, żeby skończyć. Wybór tematu na opowiadanie. Sztuka planowania. Pisarska bibliografia.
  1. Budowa fabuły (schemat napięcia dramaturgicznego) i ćwiczenia indywidualne + film i ćwiczenia grupowe. Omówienie pomysłów. Utrwalenie.
  1. Archetypy postaci. Psychologia bohatera. Ćwiczenie indywidualne na postrzeganie. Motywacje ukryte i zewnętrzne.
  1. Podstawowy podział temperamentów według T. Eriksona. Temperament kontra charakter. Budowa bohatera (karty pracy).
  1. Indywidualne ćwiczenie na rozpisanie. Koluzje i ich wpływ na fabułę. Dialogi. Tricki literackie.
  1. Sztuka opisów. Emocje. Wydobycie uczuć bez ich nazywania. Refleksja nad zrozumieniem i empatią. Praca w parach z innymi dziełami kultury.
  1. Tekst ładny czy tekst brzydki? Ćwiczenie na rozpisanie. Gatunki literackie i środki stylistyczne. Gra rywalizacyjna. Omówienie fragmentów tekstów wybranych osób, wzajemny feedback.
  1. Przygotowanie do kontaktu z wydawnictwem. Piszemy propozycję wydawniczą i negocjujemy umowę!

Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.

Opinie uczestników

Prowadząca jest mieszaniną energii i spontaniczności oraz bardzo konkretnej wiedzy, którą przekazuje w uporządkowany, ale i interesujący sposób. Z pewnością nie jest osobą, z którą grupa się nudziła (w pozytywnym sensie). Jest niezwykle sympatyczna, nie stwarza barier komunikacyjnych i z łatwością nawiązuje kontakt z każdym uczestnikiem zajęć.

Dominika Gracz

Najbardziej cenię sobie konkretne informacje dot. budowania fabuły i konstruowania bohaterów. Nie są to ogólnikowe rady, a bardzo szczegółowe wytyczne, które pozwalają uporządkować i zaplanować całą pracę, a następnie odpowiednio ją zanalizować. Osoby o bardziej "technicznym" podejściu z pewnością będą zadowolone. Z pewnością warto także korzystać z ogromnej wiedzy prowadzącej dot. wydawnictw i procesu wydawniczego.

Dominika Gracz

Szczerze mówiąc, nie miałam wielkich oczekiwań względem tych warsztatów - poszłam tam raczej z ciekawości. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Nie tylko trafiłam na sympatyczną prowadzącą i fajną grupę, ale także otrzymałam bardzo konkretne wskazówki i motywację do pracy, której do tej pory mi niestety brakowało. Jeśli chcecie pisać, ale niezbyt wiecie od czego zacząć, to zacznijcie od warsztatów z Emilią. 🙂

Dominika Gracz

Widać, że Emilia ma dużą wiedzę na temat tego jak wygląda rynek wydawniczy oraz wie jak pisać książki. Dodatkowo w kontakcie z nią czuć, że wiele już przeczytała i wiele rzeczy ma przemyślanych jeśli chodzi ogółem o życie. To czym z nami się podzieliła na pewno pomoże tworzyć nam lepszą literaturę. Każde zajęcia z nią to była przyjemność obcowania z wesołą, życzliwą, pomocną i przede wszystkim ciekawą osobowością.

Katarzyna Jacewicz

Na zajęciach dowiedziałam się bardzo dużo na temat budowania postaci bohatera, jego psychiki i to wydało mi się najciekawsze. Za szczególnie przydatne uważam również zajęcia poświęcone wyrażaniu/przekazywaniu uczuć bez nazywania ich wprost. Bardzo mi się też podobały krótkie zadania, które pokazywały, że aby pisać, trzeba po prostu pisać, choćby przez 15min dziennie jesteśmy w stanie coś stworzyć.

Katarzyna Jacewicz

Jak najbardziej warsztat spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł. Bardzo pomógł mi nabrać wiary w to, że dam radę i mogę pisać, jeśli tylko zechce poświęcić temu trochę energii. Była to dodatkowo okazja do poznania sympatycznych osób, dzięki którym poznałam też trochę dobrych książek i muzyki.

Katarzyna Jacewicz

Fantastyczna prowadząca, potrafi rzetelnie przekazać wiedzę i przede wszystkim zarazić pasją do pisania! Dowiedziałam się bardzo dużo nowych rzeczy, było dużo praktycznych przykładów z życia odnośnie wydawania książek. Nauczyłam się również ciekawych rzeczy o tym, jak budować dramaturgię w swojej powieści oraz pozyskałam ciekawe wskazówki odnośnie pisania dialogów.

Justyna Dubel

Więcej o kreatywnym pisaniu

2021, czyli już nie jesteśmy w Kansas, Dorotko

2021, czyli już nie jesteśmy w Kansas, Dorotko

Gdybym miała porównać rok 2021 do zjawiska atmosferycznego, byłoby to tornado, które porwało Dorotkę do Krainy Czarów. A myślałby człowiek, że po pandemicznym 2020 nie czeka go już nic dziwniejszego. 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 literacko i 2018 prywatnie,...

Media o mnie

W książce napisałam, że „Polakom jest wstyd dwóch rzeczy – nie narzekania i nie picia”. Nie spożywanie alkoholu ciągle wywołuje zdziwienie. Z drugiej strony stosowanie używek jest skutkiem ubocznym socjalizacji dokonywanej na nas przez rodziców, którzy wpajają nam, że trzeba się dopasować. Tylko indywidualność może nas od tego uratować i zagwarantować sukces.

Wywiad przeprowadzony przez Magdalenę Pioruńską dla Szuflada.net [2017]

To, że wszyscy jesteśmy równi, nie jest prawdą. Nie jest prawdziwy również podział na lepszych lub gorszych. Moim zdaniem warto eksponować indywidualność, bo to właśnie ona jest piękna! Stawanie się pełnym szacunku wobec różnorodności to wyzwanie dla naszego gatunku na najbliższe lata. 

Niestety, po prostu nie wiemy o tym, że niektóre relacje są toksyczne. Trudno nam zauważyć pośród codziennego natłoku obowiązków, że część ludzi, którymi się otaczamy, wpływa na nas negatywnie. Wspiera nasze nawyki, zabiera energię życiową, przestrzeń na kreatywność czy nawet głos, bo coraz trudniej powiedzieć nam głośno, że czyjeś zachowanie nam się nie podoba. Dostrzeganie tego, jaki wpływ mają na nas inni ludzie, to nauka związana ze wzrostem poziomu naszej samoświadomości.