Emilia Teofila

Poznaj bliżej twórczynię Fabryki Dygresji: pisarkę, blogerkę, redaktorkę i nauczycielkę kreatywnego pisania.  

Moja historia

Przyszłam na świat 24 kwietnia 1992 roku w Poznaniu. Dorastałam pod liściem Paproci koło Nowego Tomyśla. Byłam wrażliwym dzieckiem, rozmiłowanym w sztuce. Początkowo poświęcałam się muzyce, szybko jednak stało się jasne, że to literatura jest moim prawdziwym powołaniem. Pisanie to rzemiosło, którym zajmuję się na co dzień. Ma ono dla mnie również wymiar duchowy.

W trakcie studiów (filologia polska, specjalność nauczycielska i wydawnicza) podjęłam pracę w wydawnictwie podróżniczym, gdzie utworzyłam imprint beletrystyczny. Przez blisko trzy i pół roku rozwijałam się i zbierałam doświadczenie we wszystkich możliwych wymiarach pracy z książką; od pakowania i wysyłki, poprzez prowadzenie księgarni internetowej, kontakt z autorami, koordynację procesów wydawniczych, marketing, organizację targów czy redakcję. Zostałam dyrektorką ds. rozwoju i wówczas poczułam, że nadszedł czas, bym zamiast rozwijania firmy, rozwinęła się sama, pod własnym szyldem.

Pierwszy wpis na blogu Fabryka Dygresji pojawił się 25 lutego 2012 roku. Początkowo pisałam refleksje o świecie i internetowy pamiętnik. Następnie zajmowałam się recenzowaniem książek. W 2017 roku zamieściłam pierwszą notkę o kreatywnym pisaniu. Od tego czasu zaczęły się do mnie zgłaszać osoby, proszące o porady związane z ich twórczością. Początkujący autorzy, którzy potrzebowali pomocy. Zerwałam z etatem i w maju 2018 roku założyłam działalność gospodarczą po to, by poświęcić im jak najwięcej uwagi. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, przeczytaj o misji Fabryki Dygresji.

W międzyczasie rozwinęłam skrzydła jako autorka prozy współczesnej, startując w konkursach, uczęszczając na warsztaty pisarskie, publikując kolejne utwory. Kontynuowałam organizację spotkań autorskich, promując niezależnych autorów i czytelnictwo na terenie Wielkopolski. Od 2019 roku dzięki Fundacji SWAP uczę kreatywnego pisania podczas warsztatów w Poznaniu, a samodzielnie prowadzę indywidualne treningi pisarskie on-line. Pomagam samopublikującym w wydawaniu ich książek, zaś więcej przeczytasz na podstronie z usługami.

Chcę, by moje teksty docierały do ludzi, którzy tego potrzebują, dając im wsparcie oraz wiedzę niezbędną do realizacji marzeń oraz odkrywania siebie. W pracy, a więc i w pisaniu, kieruję się uczciwością, współczuciem, egalitaryzmem, uważnością oraz siostrzeństwem. Uważam, że edukacja oraz chęć zrozumienia drugiego człowieka ma moc głębokich zmian. Wierzę, że wspólnie, razem z Załogą Fabryki Dygresji, a więc każdą Czytelniczką i każdym Czytelnikiem, jesteśmy w stanie sprawić, by świat stawał się coraz lepszym miejscem. Jeśli te wartości nie są Ci obce i chcesz zrobić coś razem, przeczytaj zakładkę Współpraca.

Piszę o pisaniu, bo literatura to życie.

Zapraszam Cię do wzięcia udziału we wspólnej przygodzie bycia nie tylko człowiekiem, ale i twórcą.

Twoja

  

Moje publikacje

Piromani

O trzech wykastrowanych kotach

Niepokonana Helena Stein

Hotel Aurora