Uczyń pasję swoim priorytetem.

Dla nas już nim jest.

 

 

recenzja książki przed wydaniem

Recenzja przed wydaniem

 

Publikacja książki to etap, do którego warto się odpowiednio przygotować. Jeżeli zależy Ci na pozytywnej ocenie wydawnictwa tradycyjnego i publikacji książki w renomowanym domu wydawniczym, zwłaszcza, jeśli to Twój debiut literacki, potrzebujesz recenzji przed wydaniem. Recenzja przed wydaniem jest niezwykle ważna również w przypadku, gdy myślisz o samowydaniu, czyli self-publishingu. To krok, którego pominięcie może Cię niestety bardzo dużo kosztować. Czasem, po otrzymaniu recenzji od profesjonalnego redaktora, okazuje się, że zmiana jednego wątku sprawi, iż wydawca zakocha się w Twojej propozycji wydawniczej!

 

 

Sprawdź, czy na pewno jej potrzebujesz!

 

  • Napisałeś kilka fragmentów opowieści i nie wiesz, czy idziesz w dobrym kierunku.
  • Chciałbyś, by doświadczony redaktor powiedział Ci, nad czym jeszcze powinieneś popracować.
  • Ukończyłeś książkę i nie wiesz, co dalej.
  • Nigdy wcześniej nie sięgałeś po profesjonalną recenzję książki ani nie miałeś do czynienia z redaktorem. 
  • Znasz się na temacie swojej książki, ale nie jesteś literatem, więc potrzebujesz pomocy, by tekst został dobrze przyjęty przez czytelników.
  • Zależy Ci na tym, by profesjonalista doradził Ci, co teraz należy zrobić, by Twoja książka została z sukcesem wydana.
  • Podejrzewasz, że potrzebujesz redakcji, ale przerażają Cię jej koszty.
  • Chcesz wydać książkę nakładem wydawnictwa tradycyjnego.
  • Rozesłałeś propozycje wydawnicze do wielu wydawców, ale nie otrzymałeś odpowiedzi.
  • Pragniesz przenieść swój warsztat literacki na dużo wyższy poziom.

Czujesz, że to o Tobie? Jeśli tak…

Jesteś w dobrym miejscu!

Jestem Emilia Teofila Nowak

Od ośmiu lat pracuję w branży wydawniczej. Jestem molem książkowym i pisarką. Redaguję, prowadzę warsztaty kreatywnego pisania, opiekuję się twórcami, pomagam im stawiać pierwsze (i kolejne!) kroki w świecie literatury oraz na rynku wydawniczym. Sama również tworzę.

Wiem, jak wygląda świat wydawniczy z perspektywy pisarza oraz od strony wydawcy. Współpracuję z najlepszymi profesjonalistami i fascynatami literatury.

I dbam, byśmy wszyscy nieustannie się rozwijali.

Chcesz być jedyny w swoim rodzaju, prawdziwy i godny zapamiętania? Współpracujmy.

Dzięki recenzji książki przed wydaniem:

 

dowiesz się, jakie są najmocniejsze strony Twojego warsztatu literackiego, a nad czym jeszcze trzeba będzie popracować;

otrzymasz konkretne porady, jak wyeliminować dany problem lub w jaki sposób dopracować konkretny fragment albo element opowieści;

dowiesz się, co zrobić dalej, by wydać swoją książkę krok po kroku;

zyskasz dużo lepszą niż większość początkujących twórców pozycję wyjściową w kontakcie z wydawnictwem tradycyjnym;

wzniesiesz swój warsztat literacki na wyższy poziom, ponieważ porady redaktora będziesz mógł wykorzystać i w kolejnych utworach;

otrzymasz informację, na jakim poziomie zaawansowania względem innych twórców jest Twój literacki warsztat.

Co sądzą Ci, którzy już skorzystali? 

Anna Jędrzejczak

Bardzo dziękuję za ocenę i porady! Jesteś pierwszą osobą z branży, która czytała ten tekst i nie ukrywam, że ten krok wiązał się dla mnie z ogromnym, naprawdę ogromnym stresem. Teraz, kiedy emocje opadły, żałuję, że nie zdecydowałam się na to wcześniej. 

Twoje uwagi, a przede wszystkim porady praktyczne i triki, będą bardzo pomocne przy dalszą częścią tekstu. O niektórych rzeczach naprawdę nie miałam pojęcia (np. myślniki!), o niektórych miałam, ale nie widziałam tych błędów w tekście. Wszystkie Twoje uwagi wzięłam do serca, biję się w pierś i zabieram do pracy nad poprawkami. 

Dorota Krupska

Pięknie dziękuję za opinię! Podczas czytania zrobiło mi się cieplej w serduszku i dostałam nowego kopniaka motywacji 🙂
Właśnie o to mi chodziło, bo miałam już kompletny mętlik w głowie i nie wiedziałam czy ta historia w ogóle ma jakikolwiek sens. 
Od kwietnia zabieram się z kopyta za pisanie i myślę, że to nie ostatni raz kiedy zgłosiłam się do Ciebie w sprawie konsultacji.

Łukasz Szuster

Wiele ciekawych i wartościowych uwag. Dokładnie to, czego oczekiwałem i ogromna pomoc w dalszej pracy nad tekstem!

Aleksandra Białous

Recenzję otrzymałam zgodnie z ustalonym terminem. Pozwoliła mi ona otworzyć oczy na rzeczy, których wcześniej nie dostrzegłam lub miałam co do nich wątpliwości. Dzięki niej otrzymałam wskazówki, co zrobić, by moja książka wyglądała poprawniej i na co powinnam zwracać uwagę w przyszłości. Poza tym było w niej zawartych wiele słów o zaletach książki, które pozwoliły mi uwierzyć w siebie i swoje możliwości oraz uszczęśliwiły.
Z przyjemnością będę kontynuować współpracę z Fabryką Dygresji oraz Emilią, która była i nadal jest dla mnie dużym wsparciem przy spełnianiu mojego marzenia. Fabryka Dygresji ma dużo do zaoferowania i na swoim własnym przykładzie wiem, że można im zaufać.

Rymwid Giegżno

Dzięki recenzji dowiedziałem się nieco o moim pisaniu oraz o mnie jako pisarzu. Nie miałem do tej pory zbyt dobrych myśli o mnie samym. Obawiałem się, a czytając innych autorów jeszcze się to potęgowało, że mierny ze mnie pismak. Dzięki Twoim słowom odbudowała się moja wiara w siebie. W dodatku w bardzo odpowiednim momencie. Poza tym, wskazałaś wydawnictwa, gdzie warto próbować. Bez ciebie pewnie wydałbym kasę na drogie wydawnictwo. Tak, znowu zdecyduję się na Fabrykę Dygresji pod Twoim dowództwem z prośbą o radę i fachową recenzję.

 

 

recenzja książki przed wydaniem

 

we wnikliwy sposób omówi budowę Twoich bohaterów i pokaże, jak uczynić ich jeszcze prawdziwszymi. Tak, by czytelnik już nigdy o nich nie zapomniał!

sprawdzi fabułę i akcję; nauczy Cię konstruowania napięcia oraz zabiegów, które sprawią, że od Twojej książki nie będzie można się oderwać!

 

podsumuje Twój język i omówi najczęściej spotykane błędy ortograficzne, interpunkcyjne czy gramatyczne.

przeanalizuje merytorykę oraz świat przedstawiony, by w Twoim tekście obyło się bez luk myślowych i błędów logicznych.

Recenzje książek dla dzieci, poradników, powieści obyczajowych, sensacyjnych, historycznych, fantasy…

 

W Fabryce Dygresji zajmujemy się kompleksowo wszystkimi gatunkami. Tworzymy recenzje książek dla dzieci. Uważnie czytamy zgłaszane do nas propozycje fantasy (w tym high fantasy, urban fantasy, science fiction itp.), powieści wspomnieniowe z rysem autobiograficznym, obyczajowe, historyczne, thrillery, horrory, kryminały… Jesteśmy ekipą współpracującą na co dzień z wieloma wydawcami i mamy różne preferencje. Dlatego możesz mieć pewność, że Twoja książka trafi do odpowiedniej osoby, specjalizującej się w Twoim gatunku, mającej wieloletnie doświadczenie z tego typu tekstami. 

 

 

Jesteś zainteresowany recenzją książki przed wydaniem?

1. Napisz maila na kontakt@fabrykadygresji.pl

2. Dodaj załącznik ze swoją książką lub jej fragmentami oraz informacją o całkowitej liczbie znaków ze spacjami. 

3. Wyślij. 

4. W informacji zwrotnej otrzymasz całkowity koszt usługi i informacje o czasie, jakiego będziemy potrzebować na realizację recenzji!

5. To takie proste! 

Więcej o porządnym pisarstwie… 

12 aplikacji do pisania książek – w tym moi ulubieńcy!

12 aplikacji do pisania książek – w tym moi ulubieńcy!

Jeśli szukasz narzędzia, które ułatwi Ci pracę przy pisaniu książki (albo czegokolwiek), warto rozważyć skorzystanie z najlepszego programu. Poniżej przedstawiam 12 aplikacji do pisania książek. Sprawdź, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza! 1. Google Docs,...

Chcesz przytulić rabat?

Emilia Teofila Nowak

Chcesz obejrzeć coś ciekawego?