autorskie warsztaty artterapeutyczne

Słowa mają moc rozwój przez pisanie

 

warsztaty autorskie

słowa mają moc

Emilia Teofila Nowak

emilia teofila

Pisanie towarzyszyło mi od dziecka. W wieku 6 lat zaczęłam zapełniać pusty notes po moim dziadku, znaleziony przypadkiem pomiędzy innymi pamiątkami. Piętnaście lat później uratowało mi życie. A kolejne dziesięć – zaobfitowało w spełnienie marzeń.

Przez wiele lat studiowania literatury (w czym pomogła mi filologia polska), obcowania z dziełami twórców (zaczynałam w wydawnictwie podróżniczym, następnie pracowałam jako redaktor), redagowania tekstów oraz, przede wszystkim, samodzielnego ich tworzenia (obecnie na rynku można kupić 3 moje książki, debiut pt. Piromani i cykl powieści obyczajowych o hotelach), odkryłam, że pisanie jest świetnym sposobem na autoterapię. Dzięki niemu można się szybko rozwijać. Dla mnie pisanie ma wszak wymiar nie tylko użytkowy, ale i mistyczny.

Po pięciu latach prowadzenia warsztatów literackich, w trakcie których wyszkoliłam setki osób, czas na nowe doświadczenie, wypływające z potrzeb moich uczniów. Artystów, którzy chcą nie tylko publikować, ale i dotrzeć do źródła…

 

słowa mają moc – rozwój przez pisanie

Co to za warsztaty? O moim autorskim projekcie

Badania na temat pisania mówią wyraźnie: pisanie terapeutyczne uśmierza ból. Jest też najszybszą metodą osiągania celów, o czym wiedzą doskonale sportowcy. 

Ale pisanie ma także wymiar mistyczny – dr Tererai Trent była zwykłą dziewczyną z biednej afrykańskiej wioski, którą kilka spisanych na kartce marzeń i wyzwolona z nich moc przeniosło do USA po doktorat. Elizabeth Gilbert stworzyła wiele powieści, w tym bestsellerową Jedz, módl się, kochaj” i często odwołuje się do wyższych stanów świadomości, pojmując geniuszy jako bożków z mitologii starogreckiej. Polska noblistka, Olga Tokarczuk, w swoim Czułym narratorze” mówi o tajemniczej Krainie Metaxy, z jaką łączy się twórca, a amerykańska prozaiczka chińskiego pochodzenia Amy Tan uważa, że Pisanie, o czym tylko się zechce, jest najniebezpieczniejszą formą wyrażania życzeń”. Bez wątpienia pisanie ma w sobie pierwiastek magii. 

Stworzyłam autorski program warsztatów, oparty na spektakularnych doświadczeniach słynnej amerykańskiej scenarzystki i trenerki kreatywności Julii Cameron, odkryciach dra psychiatrii Davida Hawkinsa, psychologii Jungowskiej, badaniach naukowców Jamesa W. Pennebakera i Joshuy Smitha oraz własnych przeżyciach, wzbogaconych o to, co rezonuje z artystami od lat pojawiających się na moich kursach pisania.

Głównym celem warsztatów SŁOWA MAJĄ MOC jest rozwój osobisty uczestników przez wykorzystanie szerokiego spektrum narzędzi pisarskich. Rozbudzenie pokładów kreatywności, ukojenie przez kontakt ze sztuką, polepszenie zdolności komunikacyjnych oraz integrację osobowości.

Wszystko, czego potrzebujesz, by rozkwitnąć, to notes i długopis. 

 

słowa mają moc – rozwój przez pisanie

tematyka warsztatów 

Słowa mają moc warsztaty rozwój przez pisanie

wewnętrzne dziecko

praca z wewnętrznym dzieckiem

wewnętrzny krytyk

Zaprzyjaźnisz się z tym, który wcześniej Cię sabotował. Przekształcisz programy i sprawisz, że Twój umysł zacznie pracować na Twoją korzyść.

Więź z przodkami

Co przekazały Ci poprzednie pokolenia? Jak czerpać energię z przodków, a co robić, by nie przekazywać następcom odziedziczonych traum?

archetypy

potęga archetypów

archetypy Jung

temperamenty

Wspólnie z innymi uczestnikami warsztatów stworzysz wyjątkowy dialog, który pokaże Ci, w jak odmienny sposób można doświadczać rzeczywistości. Poznasz różnorodne style komunikacji i nauczysz się trafiać zawsze w sedno.

uwalnianie emocji

Odpuszczanie to najtrudniejsza sztuka, z którą mają do czynienia osoby o stylu myślenia zachodnioeuropejskim. Nagromadzone emocje często blokują zdolność kreacji. Dzięki tym zajęciom nauczysz się niezawodnej techniki ich uwalniania.

archetypy

miłość

miłość

czarpisanie

Wizualizacje na papierze, które przyspieszą Twoje manifestacje.

strefa fizyczna

Bogactwo i zmysłowość. Jak widzieć świat takim, jakim jest, a nie poddawać się iluzjom, które prowadzą na manowce?

Słowa mają moc warsztaty rozwój przez pisanie

odblokowanie potęgi kreatywności

czy to dla mnie?

Jeżeli jedno z poniższych zdań jest o Tobie, warsztaty będą dobrą inwestycją w Twój rozwój osobisty. Sprawdź, czy moje warsztaty autorskie SŁOWA MAJĄ MOC są dla Ciebie!

artterapia

Chcę skorzystać z dobrodziejstw arteterapii – stworzyć coś, z czego będę zadowolona, i co pokaże mi głębszą prawdę o samej sobie.

pokonanie blokad

Pragnę przełamać moje blokady – tak pisarskie, jak i mentalne. Nie chcę już się bać!

wolność

Presję w tworzeniu i codzienności chcę zastąpić wolnością kreacji oraz poczuciem harmonii i lekkości.

radość

Chcę częściej w życiu się cieszyć – odczuwać czystą radość.

pewność siebie

Potrzebuję poprowadzenia w gąszczu emocji i niezrozumiałych symboli, by stać się bardziej świadomym swojej wartości, pewnym siebie człowiekiem.

inspirujący ludzie

Marzy mi się towarzystwo ludzi, którzy są wrażliwi, współczujący i pełni zrozumienia.

motywacja

Chcę częściej i regularniej pisać a także nauczyć się tak zarządzać czasem, by umieć się o siebie zatroszczyć.

głębia

Interesują mnie procesy psychologiczne i szukam jeszcze głębiej, by rozwinąć mój indywidualny potencjał.

koniec rutyny

Potrzebuję czegoś nowego. Szukam zmiany, która mnie wybudzi i wyniesie na wyższy poziom doświadczania.

Słowa mają moc warsztaty rozwój przez pisanie

czego możesz się spodziewać na zajęciach?

ciekawe, głębokie dyskusje

W atmosferze zaufania i zrozumienia. Bez niepotrzebnych opinii.

Dzielenie się swoją sztuką - odczyty dzieł

Każdy, kto będzie mieć na to ochotę, przeczyta owoc swojej pracy na zajęciach. I otrzyma feedback!

Medytacje

Kojące, otwierające na wysokie stany świadomości medytacje prowadzone, po których poczujesz się lekko jak piórko.

interesujące?

Dołącz do naszej warsztatowej ekipy!

Natalia pisze:

Warsztaty pomogły mi odblokować samą siebie. W końcu uśpiłam choć trochę wewnętrznego krytyka wołającego o perfekcjonizm. W końcu potrafię usiąść i pisać bez myślenia o tym. Na nowo pokochałam pisanie, z każdym dniem nawet jeśli wracam wykończona i jedyne, o czym marzę to zakopać pod kołdrą, spisuje, choć kilka słów. Zaczęłam pisać odręczne notatki, choć cały czas pracowałam na laptopie. Po prostu piszę nie zastanawiając nad tym jak potoczy się historia a jedynie jak powinna się zakończyć. Wyznaczam sobie nowe cele, do których zamierzam pomału dążyć i nie rezygnować z nich.

Mój wewnętrzny chochlik marzyciel również się cieszy z pracy, jaką codziennie wykonuje. Puszczam wodzę fantazji, pozwalam sobie na zatracenie w świecie spisanym na kartkach. Nauczyłam się pisać zmysłami.

Eliza pisze:

Dzięki warsztatom odblokowałam się pisarsko i dokończenie swojej książki stało się bardzo realne. Jestem wdzięczna za wsparcie jakie otrzymałam tutaj i czuję niesamowite szczęście, że mogłam uczestniczyć w tych zajęciach. Dodatkowo odkryłam w sobie nowe pasje i to że medytacja naprawdę pomaga mi się uspokoić w stresujących momentach. Stało się to nieodłączną częścią mojego życia. Można powiedzieć, że jest wręcz terapeutyczne. Ostatnio nie ma dnia kiedy bym nie napisała chociaż kilka słów do swojej książki, co jest naprawdę wspaniałym uczuciem. Nie zrażam się mniejszymi potknięciami, co jest dużym postępem w moim przypadku.

Ewa pisze:

Mam wrażenie, że tu głównym celem była motywacja do pisania, pobudzenie kreatywności, mówienie o tym, że się pisze. Czuję, że trafiłam z odpowiednimi zajęciami na odpowiedni czas w swoim pisarskim życiu. 

[…] będzie mi brakowało tych spotkań. […] otworzyłam się na tworzenie. Właśnie dziś, w dzień ostatnich ćwiczeń udało mi się ustalić z moją szefową, bym dostała wolne poniedziałki – czyli będę pracować 4 dni w tygodniu.  I to czas na rozpoczęcie nowej drogi.

widzimy się on-line:

Widzimy się:

zawsze środy

4, 11, 18, 25 października 

8, 15, 22, 29 listopada

zawsze g. 18.30-20.30. 

Link do zajęć oraz tajnej grupy na Facebooku otrzymasz po uiszczeniu wpłaty.

OBECNIE TRWAJĄ ZAPISY DLA CZŁONKÓW ZAŁOGI FABRYKI DYGRESJI.

ZAPISY DLA INNYCH (o ile starczy miejsc) OTWIERAM 4 WRZEŚNIA 2023. 

słowa mają moc – rozwój przez pisanie

słowa mają moc – dlaczego?

Arystoteles cytaty o życiu
  1. Wyrażanie myśli i uczuć. Słowa pozwalają nam wyrazić nasze myśli, uczucia i intencje. Dzięki nim możemy komunikować nasze potrzeby, przekazywać informacje i wyrażać swoje emocje. Moc słów wynika z ich zdolności do wywoływania reakcji i wpływania na innych ludzi.

  2. Słowa mają moc kształtowania rzeczywistości. Poprzez używanie odpowiednich słów, możemy wpływać na sposób, w jaki postrzegamy siebie i innych ludzi. Słowa mogą budować lub niszczyć relacje, wpływać na nasze przekonania i podejmowane decyzje. 

  3. Słowa mogą być niezwykle inspirujące i motywujące. Mocne przemówienia, mądrości życiowe czy magiczne opowieści mogą pobudzić naszą determinację, zmobilizować do działania i pomóc osiągnąć cele. Słowa mają moc pobudzania wyobraźni i napędzania marzeń.

  4. Słowa mają zdolność do wywoływania silnych emocji. Mogą wzruszać, rozbawić, zainspirować, ale również sprawić, że się złościmy, smucimy czy… zaczynamy ziewać. Mocne słowa mogą poruszać nasze serca i umysły, zostawiając trwały ślad w naszej pamięci.

  5. Słowa mają moc wpływania na innych ludzi. Nasze słowa mogą budować lub burzyć czyjeś poczucie własnej wartości, wpływać na ich samopoczucie i sposób myślenia. Dobre słowo, wyrażenie uznania czy wsparcie mogą mieć pozytywny wpływ na drugą osobę, podczas gdy słowa krytyki czy zniewagi mogą ranić i powodować szkody emocjonalne.

Warto pamiętać, że moc słów wynika również z kontekstu, tonu i intencji, z jakimi są używane. Dlatego tak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie ze słów, aby unikać szkodliwego programowania. 

Większość z nas doświadczyła go w dzieciństwie i na etapie szkolnym. Teraz czas odczynić zły urok i sprawić, by w naszym życiu zagościła magia radości, spełnienia i miłości! 🙂 

skontaktuj się ze mną

kontakt@fabrykadygresji.pl