Poniższy tekst zawiera 10 wskazówek, jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem. Począwszy od podbicia literackiego serduszka poprzez życiowe tragedie w pięciu aktach, a na epilogu wcale nie kończąc, bo zawsze jest jakieś dalej… Tekst pisany trochę z przymrużeniem oka, trochę z autoironią, a trochę z… bólem tyłka. Metaforycznym, na szczęście.

Pamiętnik, źródło: nocturnal-haven.tumblr.com


1. Niezawodnym sposobem na podbicie serca literata jest pisanie listów miłosnych. O tyle, o ile będą poprawne ortograficznie i językowo. Jeśli nie, bardzo szybko zostaniesz zdyskwalifikowany. 

2. Związek z pisarzem przypomina romantyczną relację z kamerą wideo. Przygotuj się na to, że każdy twój krok jest obserwowany i oceniany pod kątem wykorzystania w powieści. Jeśli chcesz powierzyć partnerowi sekret, lepiej dobitnie zaznacz, by nie został opisany w książce. 
3. Jeżeli wasz związek będzie miał niezbyt miłe zakończenie, będziesz mógł później odnaleźć się w powieści jako jeden z czarnych charakterów.
4. Kiedy zostaniesz zapytany o opinię na temat jakiegoś fragmentu, skomentuj niezwłocznie i dokładnie, zdanie po zdaniu, szczerze, lecz z odpowiednią dozą delikatności, o ile zależy ci na tym związku. 
5. Nie musisz za wiele zastanawiać się nad prezentem z okazji rocznicy. Książka jest zawsze najlepszym pomysłem.
6. Kłótnię możesz bardzo łatwo wygrać, używając jako argumentów cytatów z ulubionych książek swojego partnera. 
7. Jeśli zdecydujecie się razem zamieszkać, przygotuj się na bałagan. Wszędzie będą fruwać kartki papieru i bardzo łatwo będzie nadepnąć na długopis. 
8. Będziesz notorycznie zdradzany z całą plejadą postaci literackich albo mistrzów pisania. 
9. Przygotuj się, że jeśli twój partner ma wenę i zapał do pisania, możecie się nie widzieć przez długi czas. 
10. Jeśli twój partner będzie cierpiał na niemoc twórczą, okaż zrozumienie. Wspólnie wybierzcie się do kina albo posłuchajcie audiobooka, który być może natchnie pisarza do stworzenia jakiegoś tekstu. 
Może powinnam dodać coś do 10 wskazówek jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem? Jak sądzicie? Czy o czymś zapomniałam? Walentynki już niedługo, więc można się śmiało zasugerować tekstem. Albo zastanowić się, czy wybrany przez Was obiekt uczuć stanowi na pewno taką dobrą partię. Może lepiej rozejrzeć się za panią inżynier albo panem technikiem? 

10 wskazówek jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem

by Emilia Nowak time to read: 2 min
11

Chcesz przestać się bać i odważnie spełniać marzenia?

Być może Twoim celem jest napisanie i wydanie własnej książki. A może chcesz przespać całą noc i rano obudzić się z uśmiechem na ustach. Jeśli potrzebujesz wiedzy na temat realizacji swoich celów, osiągania dobrostanu

a także inspirujących opowieści, to jesteś w najlepszym miejscu. Otrzymuj dostęp do materiałów chronionych hasłem, zniżki na warsztaty oraz motywujące wiadomości. 

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!

Specjalny newsletter dla Autorów! Pisanie to Twoja pasja? Chcesz, by Twoje opowieści podbiły serca tysięcy odbiorców? Marzysz o wydaniu książki? Dołącz do Załogi Twórców!

Wszystko w porządku - będziesz otrzymywać wiadomości specjalnie dla Autorów.