Alicya Rivard z bloga http://alicyawkrainieslow.blogspot.com/ nominowała mnie w Liebster Blog Award. Bardzo ładnie dziękuję, to naprawdę miłe. Tym bardziej, że wcześniej nie miałam zielonego pojęcia o istnieniu czegoś takiego (to chyba podkreśla, jak bardzo zielona jestem w blogowaniu – aż się zdziwiłam). Na szczęście Ali na swoim blogu pisze bardzo ładnie, o co w całej akcji chodzi, więc pozwolę sobie zacytować:

LBA jest wirtualną nagrodą, rodzajem łańcuszka marketingowego oraz zabawy społecznościowej. Słowo „liebster” /niem./ oznacz tyle co najdroższy, ukochany, ceniony. Taka nominacja jest przyjmowana od innego blogera w ramach uznania za >dobrze wykonaną pracę< . Powinno się przyznawać ją takiemu blogowi, który ma mniejszą ilość obserwatorów. W pierwotnej wersji: blogom kilkuletnim z liczbą obserwatorów mniejszą niż 3 tys. (można nominować 5 blogów) oraz blogom nowym z liczbą obserwatorów mniejszą niż 200 (można nominować do 11 blogów). LBA ma więc za zdanie zaprezentować bloga w blogsferze.
Po otrzymaniu wyróżnienia należy podziękować osobie, która przyznała takie wyróżnienie oraz odpowiedzieć na pytania. Powinno się również umieści logo/nagrodę LBA w widocznym miejscu na blogu. Następnie należy stworzyć swoje 11 pytań i nominować kolejne blogi (informując o tym ich twórców). Oczywiście reguły te są umowne…

O co zapytała mnie Alicya? 
1. Jaka postać literacka mogłaby być twoim awatarem?
Może to będzie banalne, ale najbardziej chyba widzę się jako Anna Shirley. Jej miłość do literatury, pisania oraz życia chyba naprawdę nas jednoczy. Dodatkowo teraz też mam rude włosy, a kiedyś byłam bardzo upartą, nieznośną dziewczynką. 
2. Czy masz jakąś fobię? Jaką? 
Porcelanowe laleczki. Kiedyś często śniło mi się, że w każdej z nich tkwi szatan, a ja odprawiam nad nimi egzorcyzmy. 
3. Twoje ulubione miejsce pełne książek to?
Wydawnictwo, w którym pracuję. Crazy, huh
4. Opowiedz o najstraszniejszej książce.
Kiedy chodziłam do postawówki, koleżanka pożyczyła mi Lśnienie Kinga. Napięcie już po kilku stronach było tak intensywne, a tekst tak przerażający, że odłożyłam tę książkę podczas czytania bodajże trzeciego rozdziału. I znienawidziłam Kinga. Teraz na szczęście, kiedy jestem już troszkę starsza, mogę odkryć jego twórczość na nowo.
Ale było jeszcze coś, chyba z serii dla dzieci Alfreda Hitchcocka. Właśnie o porcelanowych laleczkach, horror, który bardzo zapadł mi w psychikę, na całe życie. Dlatego teraz, mówiąc delikatnie, za horrorami nie przepadam, choć jako dziecko byłam wielką fanką.
 5. Czy uważasz, że groza ma swoje ambitne oblicze?
Mam ambiwalentne odczucia, ponieważ odwołuje się do jednego z najpierwotniejszych instynktów – strachu, którym kierują się również zwierzęta. Co więc może być w tym ambitnego? 
Z drugiej strony, zgłębianie ludzkiej psychiki w obliczu strachu jest niesamowicie inspirujące. Ludzkie fobie do materiał na wiele wybitnych dzieł. Myślę więc, że groza może być ambitna, ale nie jestem aż tak w temacie, by konkretnie się do tego pytania ustosunkować.

6. Bez jakiego pisarza nie możesz żyć? 

Bez Johna Irvinga. Jego powieści ukształtowały to, jakim jestem człowiekiem, sposób, w jaki piszę oraz sprawy, o których chcę pisać. 

7. Jaki horror/powieść grozy polecasz do przeczytania?

Nie znam się na tym zupełnie, ale polecam Wielki Marsz Stephena Kinga, metaforyczną opowieść o życiu, która jest… przerażająca. 

8. Gdybyś musiał/-a zostać potworem, jakiego byś wybrał/-a?

Myślę, że najgorsze potwory to te, które drzemią w ludziach. Dlatego mogłabym zostać każdym, byle nie takim. I, jak już wielokrotnie podkreślałam powyżej, moje pojęcie o potworach z literatury czy filmu jest znikome, ale udało mi się jakiś czas temu wczytać w Bestiariusz Słowiański. Pewnie byłabym w związku z tym jakąś nocną zmorą. Czymś w tym stylu, bo mam bez przerwy kłopoty ze spaniem, więc z braku laku…

9.Czytasz powieści graficzne? Jeśli tak, to które z ostatnich wywarły na tobie największe wrażenie? 

Czytałam mangi. I największe wrażenie wyrwała na mnie Death Note
10. Najdziwniejsza lub najbardziej niepokojąca książka jak została przez ciebie przeczytana?
Drach Szczepana Twardocha. Jest dziwna i pokręcona, i mroczna, tak pierwotnie. A dodatkowo nie napawa optymistyczną wizją na dalsze lata trwania naszej cywilizacji. 
11. Gdyby istniała możliwość zmiany zakończenia jednej wybranej przez ciebie książki, to jaka by to była i co byś w nim zmodyfikował /-a?
Seria o Harrym Potterze. Harry byłby z Hermioną. 
A teraz przedstawiam 11 pytań, na które zobowiązani są odpowiedzieć:
Mateusz z www.ppoprawy.blogspot.com
Misako z www.big-jumps.blogspot.com
Julka He z www.pismazebrane.blogspot.com

1. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie?
2. Jak widzisz swoje życie za dziesięć lat? 
3. Jaka jest ostatnia książka, którą przeczytałaś/eś?
4. Dlaczego prowadzisz bloga?
5. Co robisz, by świat był lepszym miejscem?
6. Wolisz psy czy koty? 
7. Co sprawia Ci największą radość?
8. Jaki jest Twój ulubiony bohater literacki lub filmowy?
9. Czy kierujesz się w życiu autorytetami? 
10. Czy jesteś patriotą?
11. O czym marzysz?

BANG! Do roboty, pisać i linkować. Buziaczki! 

Liebster Blog Award

by Emilia Nowak time to read: 4 min
18

Chcesz przestać się bać i odważnie spełniać marzenia?

Być może Twoim celem jest napisanie i wydanie własnej książki. A może chcesz przespać całą noc i rano obudzić się z uśmiechem na ustach. Jeśli potrzebujesz wiedzy na temat realizacji swoich celów, osiągania dobrostanu

a także inspirujących opowieści, to jesteś w najlepszym miejscu. Otrzymuj dostęp do materiałów chronionych hasłem, zniżki na warsztaty oraz motywujące wiadomości. 

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!