Liebster Blog Award vol. 2! Tym razem zostałam wytypowana przez Ciocię Ebi. Jeśli ktoś ma chętkę, zapraszam do przeczytania, jeśli ktoś ma to w nosie, to poczytajcie sobie coś innego, najlepiej notkę pt. Czy mam depresję?, by szerzyć profilaktykę w kraju. 

1. Złota rybka proponuje Ci pracę. Możesz być kimkolwiek zechcesz, niezależnie od finansów, warunków, Twoich kompetencji. Jaką posadę wybierasz?
To bardzo niecne pytanie. Zastanawiałam się nad nim bardzo długo. Przez głowę przewinęły mi się setki pomysłów, jak zwykle, od kiedy tylko dowiedziałam się, że kiedyś będę musiała pracować. Pomyślałam, że mogłabym być pracownikiem akcji humanitarnej, jeździć w trudno dostępne miejsca i pomagać ludziom, bo uwielbiam czuć się przydatna, a im więcej trudności, tym ciekawiej. 
Potem stwierdziłam, że takie zadanie mogłoby mnie przerosnąć z powodu kruchej psychiki. Będąc pod wpływem serialu Ekipa, stwierdziłam, że fajnie musiałoby być Arim Goldem w spódnicy, czyli agentem celebrytów. Mogłabym widywać się z ciekawymi ludźmi i wbijać na szalone imprezki. Co chwila stałoby przede mną nowe wyzwanie. Ale pojawiłyby się też chyba ciemne strony. Współpraca z ludźmi nie mającymi pojęcia o rzeczywistym świecie (to eufemizm dla epitetu: skończonymi kretynami), nieustanny stres i praca właściwie 24 godziny na dobę. 
Wreszcie pomyślałam o pracy w wydawnictwie i uświadomiłam sobie, że mam problem, ponieważ już w takim pracuję. I jestem naprawdę zadowolona. Nie wiem, co może być lepszego, naprawdę. Oprócz jednej rzeczy.
Chciałabym być pisarzem. Takim naprawdę popularnym, żeby moje książki sprzedawały się na tyle, na ile mogłabym z tego wyżyć i nie podejmować się przy tym innych prac. Marzenia ściętej głowy, jedna książka sukcesu nie czyni. Złota rybko, gdzie jesteś, tej?

Ari z serialu Ekipa

2. Ulubiona księżniczka Disney’a. Dlaczego ona?

Przez chwilę miałam dylemat między Pocahontas i Mulan. Szybko jednak przypomniałam sobie o drugiej części przygód Indianki (której nigdy nie chcę oglądać, bo wiem, jak się kończy, ogromny żal!) i zdecydowałam się na chińską wojowniczkę. Uwielbiam Mulan, bo to laska z jajami. Wykazała się ogromną odwagą, przebierając za mężczyznę i ruszając na wojnę, by tylko ratować swojego chorego ojca. I przy okazji uratowała cały kraj. I znalazła faceta. I trzymała się ze smokiem. Lubię bohaterki ze smokami.

Mulan i Shang <3 td="">

3. Czy jest coś, na co teraz czekasz z ekscytacją? Co to takiego?

Czekanie jest bez sensu. Skupiając się na jednym konkretnym wydarzeniu i odliczając do niego dni czy godziny, możemy nie zwrócić uwagi na inne fascynujące przygody, które dzieją się wokół. Każdy dzień może być ogromną niespodzianką, o wiele bardziej niesamowitą niż np. jakaś fenomenalna impreza, wycieczka czy spotkanie z bliską osobą. Ale jeśli miałabym wybrać, to chyba Targi Książki w Krakowie, bo kocham Kraków i nie byłam w nim już ze sto lat.

Kraków by Andrzej Sykut

4. Jak wygląda Twój idealny/wymarzony kącik do czytania?

Kącik? Hm, czytać właściwie mogę wszędzie, jeśli mam tylko pod dostatkiem ciszy. Ale jestem pewna, że sto razy lepiej niż w kąciku czytałoby się pośród pięknych widoków. Choćby w górach. Albo na Alasce. Czyli na przykład tak.

Kadr z Wszystko za życie

5. Porozmawiajmy o przestrzeni publicznej. Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Twoim mieście? Podziel się jakimś wspomnieniem z nim związanym.

Super pytanie. Tylko że w Nowym Tomyślu byłaby to chyba biblioteka, co jest oczywiste, a w Poznaniu… Mnóstwo jest takich miejsc. Może to być klubokawiarnia Meskalina tuż pod Ratuszem albo Klub pod Minogą, gdzie stale bywałam na pierwszym roku studiów. Uwielbiam imprezowo-artystyczny klimat KontenerArtu we wakacje i Nierozpoznanych na Cytadeli, kocham przechadzać się w okolicach Teatralki, by podziwiać niesamowite płaskorzeźby, zdobiące wyrastające w stronę nieba zdezelowane kamienice, a ostatnio zachwycam się ulicami Wildy. Poznań do magiczne miejsce, zdecydowanie warte poznania, najpiękniej wyglądające zarówno na żywo, jak i w obiektywie Erika Eitsoe, o czym pisałam też w poście pt. Co robić w Poznaniu?  
A wspomnienia? Każde miejsce to nie tylko wspomnienie, ale i przyszłość, przynajmniej tak czuję, od lat. Mój dzień przeprowadzki do Poznania wyglądał dramatycznie. Zapomniałam kluczy do mieszkania, więc musiałam przemierzyć ogromny kawał miasta z Rataj na Poznań Główny (a nie miałam zbyt dobrej orientacji w terenie i zamiast jechać trasą obok Starego Browaru, wlokłam się przez Plac Wolności). Pogoda była wspaniała, słońce chyliło się ku zachodowi, omijała mnie polonistyczna integracja, ale wiedziałam, że to nic, bo będą następne. Przygoda dopiero się rozpoczynała. 
Stary Rynek w kałuży by Erik Witsoe
6. Lecisz samolotem. Nagle coś się zaczyna dziać. Wiesz, że zaraz spadniecie i nie będzie ratunku. Masz czas, żeby zadzwonić tylko do jednej osoby. Kto to? Co powiesz w tej ostatniej rozmowie?
A to akurat proste. Dzwonię do rodziców. Żeby powiedzieć, że wszystko dobrze, i żeby się nie martwili. 😉
7. Jak trafiłeś/trafiłaś na stronę ciociaebi.pl lub mój kanał na youtube? 😛
Szlajałam się po fejsiaczkowym śmietnisku i nagle trafiłam na perełkę. A teraz wszystkich pragnę zaprosić na bloga www.ciociaebi.pl oraz polubienia FB.

Ciocia Ebi wykazała się ogromną kreatywnością w tworzeniu pytań Liebster Blog Award. Jak sami widzieliście – z odpowiedziami często były problemy. Dlatego też zamierzam Was skrzywdzić w podobny sposób. Bo o co w ogóle chodzi? O odpowiedzi na pytania, które zaraz zadam. Żeby jednak wszystko było jasne, Ebi wytłumaczy Wam, o co chodzi. Zatem, cytuję:

Najprościej rzecz ujmując, to łańcuszek blogowy, który ma na celu lepsze poznanie innych autorów. Dostajesz pytania od blogera, odpowiadasz na nie i potem układasz swoje pytania, na które odpowiadają nominowane przez Ciebie osoby. I tak w kółko. Przyjemna zabawa, dzięki której wiele można odkryć. 

Proste, prawda? To teraz, dzieciaki, do roboty! Wakacyjna porcja pytań przed Wami!

1. Jaki jest kraj, który najbardziej Cię ciekawi i dlaczego?
2. Jakie miejsce w Polsce uważasz za najbardziej interesujące?
3. Co najbardziej irytuje Cię podczas wakacji?
4. Wolisz wypoczynek w górach czy nad morzem?
5. Jaki zestaw książek wziąłbyś z sobą na bezludną wyspę? Wymień maksymalnie trzy i uzasadnij swój wybór.
6. Kim według Ciebie są hipsterzy?
7. Z jaką postacią literacką/filmową mógłbyś ruszyć w podróż dookoła świata?
8. Co sądzisz o efekcie cieplarnianym? Czy stoi za tym człowiek czy cykliczna ewolucja świata?
9. Co dobrego zrobiłeś dla innych w ubiegłym tygodniu?
10. Jaka jest idealna piosenka na wakacje?
11. Dlaczego odwiedzasz www.fabryka-dygresji.blogspot.com?

Nominuję do odpowiedzi:
http://fatalneskutkilektur.blogspot.com/
http://leonzabookowiec.blogspot.com/
http://subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com/
http://damabezlasiczki.blogspot.com/
http://amatorkacooltury.blogspot.com/
http://recenzjedevi.blogspot.com/
http://okonakulture.pl/
http://smieszna-nazwa.blogspot.com/
https://azkabazkan.wordpress.com/
http://headdivided.pl/
http://alicyawkrainieslow.blogspot.com/, jako że i ona niegdyś nominowała mnie do wykonania kwestionariusza Liebster Blog Award (konkretnie w kwietniu).

Mam nadzieję, że się przyłączycie i powiadomicie mnie o wykonaniu zadania! Z wielką chęcią przeczytam Wasze odpowiedzi.
Czekam na info i wielkie pozdro! 

Liebster Blog Award

by Emilia Nowak time to read: 5 min
18

Chcesz napisać książkę, która będzie się dobrze sprzedawać? Dołącz do Załogi Fabryki Dygresji!

Razem pokonujemy literackie sztormy. Niestraszna nam twórcza blokada czy góra lodowa w postaci nieuczciwego wydawcy. Jeżeli potrzebujesz motywacji oraz profesjonalnej wiedzy o pisaniu, wydawaniu i marketingu książki, która poprowadzi Cię prosto do wymarzonego celu, jesteś w dobrym miejscu! Zapraszam na pokład! 

 

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!