Od 14 do 17 maja będziemy mieć okazję spotkać się podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym! Organizatorzy wraz z wydawnictwami przygotowali całkiem niezły program, który, wraz z możliwością spotkania z ulubionymi pisarzami, na pewno usatysfakcjonuje każdego odwiedzającego! To co, widzimy się?

Źródło: polskieradio.pl

W programie WTK jest mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: lekcje kaligrafii, warsztaty w robieniu kukiełek teatralnych ze sprzętów kuchennych, konkursy plastyczne… Można więc śmiało wybrać się z dziećmi lub młodszym rodzeństwem i podczas majowego weekendu wzmocnić rodzinne więzi. Ciekawe zajęcia zostały przewidziane także dla licealistów, np. wykłady o życiu pisarzy, jak choćby Zygmunta Krasińskiego – przyda się do matury, prawda? Ja osobiście nastrajam się na spotkania autorskie. Zresztą – poniekąd nie mam wyjścia…

Czwartek to dzień branżowy, zaś od piątku do niedzieli będzie można zaszaleć.
W piątek może uda mi się zaaczyć o spotkanie z Sylwią Chutnik o 17.00 przy stoisku wydawnictwa Znak Literanova, ale najbardziej emocjonującym dniem będzie chyba sobota. Nie może mnie zabraknąć na trzech spotkaniach autorskich.
10.00, stanowisko wydawnictwa Muza, spotkanie z Nikodemem Pałaszem, pisarzem (póki co!) kryminałów, czyli Brudnej gry oraz Sam na sam ze śmiercią. Tak jak zawsze podkreślam, że kryminały raczej mnie do siebie nie przyciągają, tak lektura drugiej z wymienionych książek jest naprawdę świetna! A z Nikodemem miałam okazję się już spotkać przy okazji jego spotkania autorskiego w maltańskim Matrasie w Poznaniu. Efekt naszej rozmowy możecie przeczytać tu, na stronie AleCzyWarto.pl!
11.00, stanowisko Firmy Księgarskiej Olesiejuk, spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który będzie podpisywać Ślepnąc od świateł oraz Radio Armageddon
12.00, stanowisko Wydawnictwa Sorus, spotkanie ze mną. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak zabrać się za napisanie książki tak, by skończyć ją i opublikować, zapraszam. Dodatkowo spróbuję Was zmotywować do walki o spełnienie marzeń, a zainteresowanym opowiem o Piromanach

Niedziela również zapowiada się ciekawie. Spośród mnóstwa autorów, których chciałabym spotkać, wybralam sobie dwóch (w końcu na WTK nie jadę w ramach wczasów, tylko służbowo).

12.00 – Spotkanie z Krzysztofem Vargą, jednym z moich mistrzów pióra. Przy stoisku Wielkiej Litery mam nadzieję podpytać go o kilka ważnych elementów rzemiosła.
13.00 – Oficyna Literacka Noir sur Blanc i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Dorotą Masłowską
Źródło: metro.gazeta.pl
Nie wiem tylko, czy uda mi się być wszędzie tam, gdzie to sobie zaplanowałam, bo i Sorus proponuje mnóstwo fascynujących, niezwykle wartościowych spotkań z autorami. Z programem można zapoznać się tu, na stronie wydawnictwa, a ja ze wszystkich sił pragnę Was zaprosić chociaż na kilka z nich. Paweł Kowalczyk to bohater o wielkim sercu, który w trakcie wolontariatu w Indiach zmieniał świat i uczył się go na nowo. Kazimierz Ludwiński przez całe swoje życie żeglował na jachcie, który zbudował z pomocą dwójki braci i w ten sposób, razem z dwójką dzieci, opłynął cały świat. Profesor Tadeusz Morawski jest nieprzeciętnym zapaleńcem, który prócz wielkich dokonań naukowych w zakresie elektroniki, upodobał sobie kontynuowanie tradycji Tuwima i Barańczaka w tworzeniu palindromów. Jacek Krawczyk zaś opisał miłość, która próbowała oprzeć się złu, jakie wydarzyło się w kotle bałkańskim w latach 90. minionego stulecia. To wszystko w sobotę, a w niedzielę? Już w samo południe spotkanie z Kryspinem Krystkiem, autorem bestsellerowej Zakochanej koloratki, która opowiada nie tylko o gorącej, wieloletniej miłości dwojga ludzi, ale i bolączkach współczesnego kościoła katolickiego. O 13.00 Dominik Szmajda opowie o Kazimierzu Nowaku i blisko tysiącu trzystu listów, które podróżnik napisał w trakcie podróży po Afryce do swojej żony, Marii. Czy taka miłość ma jeszcze szansę bytu we współczesnym świecie? A na koniec, o godzinie 14.00, przy naszym stoisku zagości profesor Rafał Krawczyk, którego Egzekutora skończyłam czytać dosłownie wczoraj i jestem pod ogromnym wrażeniem lektury.

Żeby doświadczyć tych wszystkich atrakcji, a także wielu, wielu innych (napomknę tylko, że Francja będzie w tym roku gościem honorowym Warszawskich Targów Książki, obiecująco wyglądają eventy związane z programem Read Russia, harmonogram wydarzeń z przyznaniem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, no i oczywiście ogłoszenie finalistów tegorocznej Nagrody Nike) wystarczy tylko kupić bilet. Tani jak barszcz, jeśli ma się ulgi. Pięć złotych lub 10, jeśli się ulg nie ma, można też wziąć opcję rodzinną za 18 zł lub karnet na wszystkie dni za 28. I przygotować sobie jeszcze gotówkę, bo nie wszystkie stanowiska zapewne będą miały terminale. (Jeśli chcecie kupić Piromanów w promocyjnej cenie, przydadzą się drobne).

Źródło: polskieradio.pl

Uwielbiam takie wydarzenia, bo to fantastyczna okazja do spotkania ze znajomymi oraz, co może być nawet cenniejszym doświadczeniem, nieznajomymi. Dajcie znać, jeśli wybieracie się na Warszawskie Targi Książki!

Warszawskie Targi Książki

by Emilia Nowak time to read: 4 min
8

Chcesz napisać książkę, która będzie się dobrze sprzedawać? Dołącz do Załogi Fabryki Dygresji!

Razem pokonujemy literackie sztormy. Niestraszna nam twórcza blokada czy góra lodowa w postaci nieuczciwego wydawcy. Jeżeli potrzebujesz motywacji oraz profesjonalnej wiedzy o pisaniu, wydawaniu i marketingu książki, która poprowadzi Cię prosto do wymarzonego celu, jesteś w dobrym miejscu! Zapraszam na pokład! 

 

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!