Pierwszy wieczorek poetycki odhaczony. Może nie poetycki, bo z prozą, i może nie wieczorek, a w zasadzie cała noc, ale na co komu szczegóły? Zaczęło się chwilę po 19.00 w Meskalinie. Fragmenty Piromanów zostały przeczytane przez Mikołaja Troszczyńskiego z poznańskiego Teatru u Przyjaciół, a później nastąpiła rozmowa z autorką (czyli mną), poprowadzona w brawurowy sposób przez Mikołaja Basińskiego, autora projektów takich jak m. in. Soul Up. 

Opowiadałam o mojej drodze wydawniczej, o procesie twórczym, o inspiracjach i motywacjach niezbędnych, by książkę skończyć. Nie byłam zdenerwowana, byłam nakręcona. Przez tabletki przeciwbólowe, niesamowicie przyjemną atmosferę Meskaliny oraz ludzi, którzy tam dla mnie przyszli. Za to Wam naprawdę wszystkim bardzo dziękuję. 

Zaczyna w mojej głowie krystalizować się obraz tego, co chcę robić w przyszłości. Zwracać uwagę ludzi na problemy, by wspólnymi siłami móc je rozwiązać. Pokazywać, że nieważne, jak ciężko będzie, człowiek jest tak świetnie skonstruowaną istotą, iż da radę się podnieść. Dawać oparcie i rozrywkę. Pomagać. A że mogę to wszystko zrobić, realizując największą pasję, czyli pisanie… Chyba wszystko w porządku, prawda? 
Poniżej zarzucam Was kilkoma fotografiami autorstwa Dominika Szmajdy.

Najmilsze spotkanie było w ludźmi, których Piromani skłonili do zastanowienia się nad kilkoma sprawami. Kwiaty też były całkiem miłe. Ale najważniejsze był dzień po, kiedy przyszedł do mnie przyjaciel i kazał spojrzeć wstecz. Na to, jacy oboje byliśmy rok, dwa temu. I to był drugi, a zarazem najsolidniejszy moment, gdy poczułam, że warto było opublikować tę książkę.
Jeśli do tej pory jeszcze nie poznaliście losów przerażonej dorosłym życiem Lidki, postrzelonej Szoszany, magika-Piernika, fantastycznego Kiryła i wielu innych, nie czekajcie, wbijajcie, zamawiajcie: TUTAJ
Dodatkowo spotkać się ze mną będzie można w Warszawie podczas Targów Książki. Sobota, 16 maja, godzina 12.00, stoisko wydawnictwa Sorus. Zapraszam!

Piromani w Meskalinie

by Emilia Nowak time to read: 1 min
3

Chcesz napisać książkę, która będzie się dobrze sprzedawać? Dołącz do Załogi Fabryki Dygresji!

Razem pokonujemy literackie sztormy. Niestraszna nam twórcza blokada czy góra lodowa w postaci nieuczciwego wydawcy. Jeżeli potrzebujesz motywacji oraz profesjonalnej wiedzy o pisaniu, wydawaniu i marketingu książki, która poprowadzi Cię prosto do wymarzonego celu, jesteś w dobrym miejscu! Zapraszam na pokład! 

 

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!