Brzydzę się swoim ciałem, nie mam czasu na wizytę u lekarza, moje mieszkanie tonie w brudzie, a dziecko doprowadza mnie do szału… Przeżywacie podobne rozterki? Jeżeli jesteście do tego miłośnikami prostej, niemęczącej i jednocześnie pożytecznej lektury, sięgnijcie po francuski bestseller autorstwa Raphaëlle Giordano pod wyjątkowo długim tytułem Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Choć Camille, główna bohaterka tego zbeletryzowanego poradnika, ma dobrze płatną pracę, pięknego syna oraz ułożonego męża, nie jest zadowolona ze swojego życia. Za radą matki, zamiast rozwinąć talent plastyczny, postanowiła ukończyć studia handlowe. W firmie musi znosić złośliwe docinki kolegów z zespołu a w domu wykonywać pięć rzeczy naraz, by zadowolić swoich mężczyzn. Przed czterdziestką zaczyna do niej dochodzić, że wszystko wokół stało się miałkie, pozbawione kolorów, nie przynoszące satysfakcji… Nie tak miało wyglądać życie Camille.

Pewnego razu kobiecie psuje się auto i w ten sposób, dziwnym trafem, poznaje Claude’a, rutynologa. Lekarz zajmuje się przypadkami osób, które straciły energię do walki z codziennością i pogrążają się w stanie, który może prowadzić do depresji. Claude potrafi nawet z najcięższych przypadków wydobyć iskrę życia i przekształcić ją w intensywny płomień. Jak potoczą się od tej pory losy Camille? Co przyjdzie jej zmienić w nudnym życiu i czy uda jej się być szczęśliwą?

Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno czyta się z porażającą szybkością, o ile jednocześnie nie robi się notatek, a warto o to zadbać, by na przykładzie Camille rozprawić się z własnymi problemami. Rady Claude’a są wartościowe i wydaje mi się, że faktycznie mogą pomóc osobom znużonym przez otaczającą rzeczywistość. Poleciłabym tę książkę osobom, które do tej pory nie odwiedzały psychoterapeuty i wzbraniają się przed tym, a zwłaszcza kobietom, które próbują ogarnąć różne sfery swojego życia w zadowalającym stopniu. To solidna dawka prostych porad, dzięki którym życie może wydawać się nie tylko znośniejsze, ale i zdecydowanie mniej bolesne, ciekawsze, wartościowsze.

Jeśli jednak wiesz, czym jest metoda SMART, jak działa trójkąt dramatyczny Karpmana czy masz poważne trudności z prawidłowym codziennym funkcjonowaniem – poszukaj innej lektury. Bardziej zaawansowanej. Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno określiłabym mianem poradnika dla bardzo początkujących w dziedzinie samorozwoju. Ale jeśli jesteś nowicjuszką, książka powinna być dla Ciebie bardzo pomocna.

Raphaëlle Giordano – Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno

by Emilia Nowak time to read: 2 min
0
Zależy Ci na tym, by rozwinąć się i codziennie odczuwać radość?

Zależy Ci na tym, by rozwinąć się i codziennie odczuwać radość?

Twoją pasją jest pisanie i być może marzysz o wydaniu własnej książki? 

To idealne miejsce dla Ciebie! 

Otrzymuj nowości, zniżki na usługi i warsztaty oraz 3 pierwsze rozdziały e-booka 7 grzechów głównych debiutanta

Dziękuję za zapis, a teraz sprawdź swoją skrzynkę mailową i potwierdź subskrypcję!